ריקוד חשפנות

המונח "חשפן" משמש לעתים קרובות להתייחסות לאדם שמבצע חשפנות, אך ניתן ליישם את המילה בצורה רחבה יותר על כל מי שמבצע חשפנות.

השימוש המתועד הראשון במילה "חשפן" בהתייחס לסוג של הופעה היה בשנת 1908. המילה "חשפנית" קשורה כנראה לפועל "רצועה", שפירושו להסיר בגדים מגופו.

ריקוד חשפנות הוא סוג של בידור אירוטי שבו המבצע מתפשט בהדרגה לצלילי מוזיקה, על הבמה או על במת מועדון חשפנות.

ישנן דרכים רבות להתפשט: אפשר להוריד את הבגדים בכוח ובמהירות; לאט, כאילו מתגרה; או בהופעת בורלסק. פעולת הסרת הבגדים מהגוף בצורה מפתה נקראת לעיתים "הורדת בגדים".

ריקוד חשפנות

הוא סוג של בידור אירוטי שבו פרפורמר, המכונה "חשפן" או "רקדן אקזוטי", בדרך כלל מבצע חשפנות מול קהל חי. המונח "סטריפטיז" תועד לראשונה באנגלית בשנות ה-30.

המילה "רצועה", כשלעצמה, משמשת לעתים קרובות להתייחסות לפעולת הסרת הבגדים עד לגופו הבלתי לבוש. המילה "רצועה" יכולה לשמש כשם תואר, כלומר יש מעט או ללא בגדים על הגוף.

ניתן להבין את הביטוי "רקוד בשבילי" כמשמעו שצריך לרקוד עבור אדם אחר מתוך כוונה שאדם אחר זה יספק לו משהו שהוא רוצה או צריך.

ריקוד החשפנות הוא סוג של בידור למבוגרים. זה ידוע גם כחשפנות בארצות הברית וקנדה, או כריקוד לאפ במערב אירופה. המעשה כולל את הרקדן מסיר את בגדיו, או פריט אחד בכל פעם או בבת אחת, למוזיקה ולמחיאות כפיים של הקהל.

מועדון חשפנות הוא מקום בילוי למבוגרים בו מופיעות רקדניות עבור לקוחותיהן שהם בדרך כלל גברים. המונח "חשפן" יכול להתייחס גם למי שמבצע את ריקוד החשפנות וגם למי שפועל או עובד במפעל כזה.

ריקוד סטריפ הוא ריקוד בו הרקדן מסיר בגדים לצלילי מוזיקה.

המונח "חשפן" או "רקדן" מתייחס למישהו שמבצע מופע חשפנות, בדרך כלל למטרות בידור ומסחר.